ONLINE KURZY A LEKCE

Zdravotní cvičení pro ženy 
Cvičení v těhotenství

Dále možnost koupit si jednotlivé lekce dle vašeho zájmu.

Nově je přístupná i členská sekce

Zdravotní cvičení PLUS,

ve které budou k dispozici postupně

desítky různých lekcí jógy, HIIT, posilování různých partií atd.

Vše postavené na základních principech zdravého pohybu.

Zdravotní cvičení pro ženy

_DSC0105.jpg

Kurz je určený primárně ženám, které trápí diastáza nebo rozestup břišních svalů, povolené pánevní dno, dechové potíže či reflux funkčního charakteru, špatné držení těla apod.

Skládá ze 4 lekcí (vše v jednom video 1,5hod):

1. dech, dechový stereotyp, práce s bránicí 

2. aktivace pánevního dna (23:32)

3. aktivace a posílení břišní stěny (50:39)

4. souhrnná lekce (1:15:24)

Je koncipován na 6 týdnů, během kterých si osvojíte základní pohybové stereotypy, zaktivujete oslabené pánevní dno, zmenšíte bříško a diastázu. Před kurzem si pusťte úvodní video.

Cvičení v těhotenství

V kurzu se těhotná žena naučí pohybovat tak, aby záda v těhotenství nebolela, nebo aby se bolesti alespoň výrazně zlepšily, naučí se správně pracovat s bránici a dechovým stereotypem, aktivaci břišní stěny v rámci prevence poporodní patologické diastázy, ale i strií. Součástí kurzu je i lekce věnující se cvičení bezprostředně po porodu či video věnované péči o jizvu po císařském řezu.

Jednu lekci věnujeme těhotenské józe, kde spojíme všechny naučené dovednosti.

STRUKTURA KURZU:

1. Dech, dechový stereotyp, práce s bránicí 

2. Aktivace pánevního dna a břišní stěny

3. Cvičení proti bolestem zad

4. Těhotenská jóga

5. Cvičení v šestinedělí

BONUS č. 1 - práce s jizvou po císařském řezu BONUS č. 2 - držení těla v těhotenství

Kurz doporučuji cvičit po ukončeném prvním trimestru. Pokud jste však zvyklá cvičit, ke cvičení nejsou kontraindikace (krvácení, předchozí potrat v 1. trimestru, preeklampsie apod.) a váš ošetřující gynekolog nemá jiná doporučení, a vy se cítíte dobře, není důvod nevěnovat se pohybovým aktivitám obecně.

Na tento kurz po šestinedělí navazuje kurz Zdravotní cvičení pro ženy, který je zaměřený především na stažení bříška, poporodní diastázy a aktivaci pánevního dna. 

Samostatné lekce

V této sekci můžete cvičit lekce podle toho, jaký typ cvičení vás baví. Zdravotní lekce jsou vedeny s ohledem na možná poporodní oslabení, v kondičních lekcích počítám se tím, že má cvičenec zlvádnutou základní techniku a netrpí žádnou patologií.

Sekce PLUS

V této sekci můžete cvičit dle své aktuální potřeby různé lekce různé náročnosti. V nabídce je nyní jóga, posilovací cvičení, tabata, zdravotní cvičení a další. Po přihlášení a zaplacení můžete sledovat po dobu jednoho měsíce neomezeně všechny lekce. Postupně se můžete těšit na další nové lekce.